Prachtig herenhuis

Bergerac, Lot-et-Garonne - € 950.000

In het zuidwesten van Frankrijk, departement Lot-et-Garonne, presenteren wij u een elegant herenhuis, een historisch monument in het hart van een middeleeuwse bastide. Met zijn hoge plafonds en sierlijke kroonluchters herbergt het kasteel ook een ondergrondse galerij met bron. Ideaal gelegen, profiteert dit pand van de onmiddellijke nabijheid te voet van winkels en nuttige diensten (school, gemeentehuis, restaurant, bioscoop, enz.) en op slechts 16 km van Bergerac en de internationale luchthaven. De stad Bordeaux ligt op 125 km afstand, Parijs op slechts 3 uur en 15 minuten van de stad Bergerac (TGV) en Londen op 2 uur met dagelijkse rotaties vanuit Bergerac.

Dit gebouw werd in 1770 gebouwd op de ruïnes van een kasteel uit de 13e eeuw. De architect aan wie we dit schitterende werk te danken hebben is niemand minder dan Louis Victor (auteur van de opera van Bordeaux), onder invloed van een aristocratische familie die hun fortuin maakte op Martinique. De historische rijkdom van dit pand is zodanig dat de verwerving ervan lijkt op het verwerven van een stukje Franse geschiedenis. Het is dus niet verwonderlijk dat dit bouwwerk geclassificeerd is als historisch monument. Het bestaat uit een hoofdgebouw en twee bijgebouwen die haaks op elkaar staan, in het midden een prachtige geplaveide binnenplaats afgesloten door een monumentale poort geflankeerd door twee ijzeren hekken aan elke kant. Het ijzerwerk is beschermd en geclassificeerd (geregistreerd historisch monument). Het pand is gebouwd in steen op 4 niveaus, met als bijzonderheid 2 niveaus aan de hoofdgevel en 4 aan de achterkant, het geheel bedekt met een traditioneel pannendak, talrijke openingen vormen een evenwichtig en harmonieus geheel.

Met een woonoppervlakte van 613 m² omvat de woning:
Op de begane grond: een grote betegelde entree, aan de linkerkant een eerste woonkamer, een hal met de trap die toegang geeft tot de westelijke verdieping, op rechts een eetkamer met prachtig houtwerk, een keuken in de oostvleugel, een monumentale trap van meer dan honderd jaar oud. In het verlengde van de entree, de grote woonkamer met open haard en parketvloer in goede staat, een terras waar u het omringende landschap kunt bewonderen, twee aangrenzende salons, een boudoir, 2 doucheruimtes en 2 toiletten. Alle kamers op de begane grond hebben een plafondhoogte van 4 meter. Met toegang vanaf de binnenplaats, een ontvangstruimte in de westelijke vleugel.

Op de eerste verdieping: verdeeld in twee delen met eigen trap, op het oosten 2 slaapkamers met elk een badkamer, een privésuite gelegen in de westelijke vleugel van het gebouw, eveneens voorzien van een eigen badkamer. Voor het westelijke deel leidt een grote overloop, die tevens dienst doet als leesruimte, naar 2 ruime suites, allemaal met badkamer, en een privésuite in de oostelijke vleugel van het gebouw, die ook een eigen badkamer heeft.

Op de tweede verdieping: Een grote slaapkamer die door de kleintjes wordt gewaardeerd vanwege zijn oppervlakte van meer dan 30 m². De renovatie van deze kamer heeft het mogelijk gemaakt om het houtwerk zichtbaar te maken en buitenlicht te bieden via hoge ramen, wat veel charme geeft.

Op R-1: een keuken, een proeflokaal, een gewelfde zaal, een zomerappartement met slaapkamer, woonkamer, en een halve verdieping lager gelegen keuken en eigen ingang.

Op R-2: garage, meerdere kelders op rij, een kamer met grind waar u de overblijfselen van het verleden kunt ontdekken met trappen uit de Romeinse tijd (niet geverifieerd) en, nog verrassender, een bron met een retentiebekken.
Gelegen in het hart van de stad, is de grond volledig bebouwd en biedt als buitenruimte een prachtige afgesloten binnentuin aan de voorzijde en een binnentuin op het zuidelijk deel welke toegang geeft tot de garage en het R-2 niveau.
Verwarming door warmtepomp

Dit hotel is perfect voor het vieren van een bruiloft of een ander intiem feest, een conferentielocatie of een zakelijke maaltijd. Het hotel biedt verblijven in luxe kamers. Voor de voortzetting van een hoogwaardige horecaactiviteit

67646
7
0
613 m²
Hout & Warmtepomp
€2.177
Logement économe (kWH/m)
(<50) A
(51 à 90) B
(91 à 150) C
(151 à 230) D
(231 à 330) E
(331 à 450) F
(>451) G
178
Faible émission de GES (kg/m)
(<5) A
(6 à 10) B
(11 à 20) C
(21 à 35) D
(36 à 55) E
(56 à 80) F
(>80) G
15

Indeling 613 m²

Keuken 31 m² Braziliaans granieten werkblad, Godin fornuis, pelletkachel
Secundaire inkomhal 20 m²
Eetkamer 22 m² Oude parketvloer, open haard, kasten
Hoofdingang 16 m² Grote terracotta's
Woonkamer ca. 55 m² Marmeren schouw met toegang tot groot balkon
Kleine woonkamer 33 m²
Toilet met lavabo 8,4 m²
Muziekkamer 43 m²
Klein kantoor 7 m²
Doucheruimte 10 m² Dubbele wastafel, toilet
Groot kantoor 27 m² Houtkachel
1e Slaapkamer 1 35 m² Ensuite badkamer met douche (bad, toilet, wastafel) straatzijde
2e slaapkamer 2 36 m² Communiceert met slaapkamer 1 - ensuite badkamer met douche, bad, wastafel, toilet
Slaapkamer 3 25 m² En suite badkamer met douche (bad, toilet, wastafel) parketvloer
Slaapkamer 4 55 m² Ensuite badkamer (bad + douche)
1e bij de grote houten trap aan de keukenzijde
Slaapkamer 5 42 m² Straatzijde, parketvloer, oude schouw. Ensuite badkamer (bad en douche)
Slaapkamer 6 29 m² 2 aparte bedden, badkamer
Slaapkamer 7 47 m² En-suite badkamer
Kelder
Keuken 40 m² Met lift
Bar 30 m² In gewelfde ruimte
Feestzaal 75 m² Voutée

Bijgebouwen

In de kelder
Garage (tevens toegangsdeur tijdens evenementen).
Bron van het dorp
Wijnkelder
Workshops
Vanaf de binnenplaats
Oude stal met waterruimte en kachel, terracottavloer 42,6 m²

67646
7
0
613 m²
Hout & Warmtepomp
€2.177
Logement économe (kWH/m)
(<50) A
(51 à 90) B
(91 à 150) C
(151 à 230) D
(231 à 330) E
(331 à 450) F
(>451) G
178
Faible émission de GES (kg/m)
(<5) A
(6 à 10) B
(11 à 20) C
(21 à 35) D
(36 à 55) E
(56 à 80) F
(>80) G
15

Plaats: Bergerac

Departement: Lot-et-Garonne